top of page

Kůže jako třetí plíce?

Číňané nazývají kůži třetími plícemi, protože představuje přímou cestu do krevního oběhu.


Jaké vlastnosti má etické hedvábí? A proč je tak blahodárné?


Běžně dostupná levná konfekce obsahuje různé chemické látky z umělých materiálů,

které organismu škodí, dokonce působí toxicky. Stejně jako u potravin, tak i u výběru oblečení bychom měli být zodpovědní nejen vůči přírodním zdrojům, ale také vůči sami sobě.

Kůže je největším orgánem lidského těla a dokáže absorbovat až 60 procent toho, co na ni naneseme. Na tomto principu fungují i nikotinové náplasti nebo hormonální antikoncepce.


Skrze kůži můžeme také vypozorovat různá onemocnění, jako jsou vyrážky, ekzémy, akné

či lupénku. Lidská kůže také odráží to, jak se o ni staráme a jakým vlivům okolního prostředí jsme vystaveni. Pokožka funguje jako taková pomyslná houba a je jen na nás, čím ji necháme “nasát”.


 

Proč hedvábí?


  • Má termoregulační vlastnosti

  • Zklidňující a hojivý efekt

  • Je hypoalergenní a antibakteriální

  • Redukuje vrásky (hedvábná maska a polštáře na spaní snižují ranní kruhy pod očima a vrásky, nepohlcují noční krémy a tím podporují hydrataci pokožky)Pocit pohodlí


S přibývajícím věkem můžeme pozorovat první vrásky, ovšem základem změn na kůži

je především správná a důkladná péče avšak nejen o pleť, ale také o naši pokožku.

Kromě dostatečné péče navenek bychom neměli zapomínat ani na to co nosíme. Měli bychom

se zamyslet jaké materiály naší pokožku dráždí a jaké naopak mají uklidňující účinky a jsou nám zkrátka příjemné.


Určitě si pamatujete oblíbené vytahané tričko po tátovi, které bylo kvalitně vyrobené

ze sto procentní bavlny a vy jste v něm mohli být doma celé dny a cítili jste se pohodlně.


Naše pokožka potřebuje dýchat a to co nosíme ovlivňuje nejen naše pohodlí ale i zdraví.
Termoregulační vlastnosti


V zimě hřeje a v létě chladí, až neuvěřitelně zní tahle klišé o hedvábí.


Ale je to pravda. Ne nadarmo se říká, že hedvábí je látkou královen. V létě nechává naši pokožku dýchat a v zimě naopak udržuje teplo. Je odolné proti plísním a ani moli si na něj nepřijdou. Nezadržuje pachy, a tak ho nemusíte prát po každém nošení. Halenku nebo hedvábné šaty stačí nechat vyvětrat.
Zklidňující vlastnosti


Chemická struktura hedvábí je velmi podobná naší pokožce, a proto je zvláště šetrná.


Produkuje sericin, který obsahuje hojivé a zklidňující účinky. Je prokázáno, že má léčivé účinky, zejména na kožní problémy. Hedvábné spodní prádlo vám může příznivě ovlivnit zdraví vaší pokožky.Hypoalergenní a antibakteriální vlastnosti


Hedvábí je hypoalergenní a antibakteriální materiál, je prodyšné a nepodporuje množení bakterií a plísní, odpuzuje prach i roztoče. Právě proto se doporučuje i pro pleť citlivou, ekzematickou či akné a samozřejmě pro alergiky a astmatiky. Přesto, že nemáte problematickou pokožku, je hedvábí cesta pro náročnější spotřebitele. Zkrátka pro ty z vás, kteří chtějí dopřát své pokožce maximální komfort.Redukuje vrásky

Hedvábné masky a polštáře na spaní snižují známky únavy a tmavých kruhů. Hydratují a rozjasňují oční okolí. Neabsorbuje krémy a séra, proto budou lépe a déle působit tam, kde mají. Zajištují lepší spánek doma i na cestách. Májí relaxační účinek a ten je v dnešní době k nezaplacení.


 

Etické hedvábí


Naše hedvábí splňuje nejpřísnější světovou normu GOTS - Global Eco Textile Standart. Produkuje pouze organický odpad, který se lehce vstřebá do půdy. Je zodpovědná k naší planetě, což je jeden z hlavních pilířů naší značky.


Kolekce nabízejí etickou alternativu ke konvenčnímu hedvábí, kdy na 1kg uhyne až 3000 motýlů. Etické hedvábí, z něhož jsou produkty vyrobeny, jsou humánně zpracovány tak, aby motýl dokončil svůj cyklus a až poté, co opustí svůj kokon se vlákna zpracovávají.

Je to veganská alternativa, též nazývána mírumilovné hedvábí.


S našimi produkty si tak můžete užívat benefity hedvábí bez jakýchkoli výčitek.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page